Historia

Serdecznie Państwa witam na stronach firmy GM Best Solutions. Mam na imię Grzegorz i jestem jej właścicielem i moim celem w tym miejscu jest przedstawić naszą historię. Uważam, iż bardzo ważnym elementem każdej współpracy jest dobre poznanie tej drugiej strony dlatego zapraszam do zapoznania się z kilkoma informacjami, które pozwolą lepiej zrozumieć naszą filozofię działania oraz potwierdzą fakt pełnego zaangażowania, doświadczenia i pasji w tym co robimy.

Skąd szeroko pojęta reklama internetowa i budowa stron www?

Sam od najmłodszych lat interesowałem się komputerami i szeroko pojętą technologią informacyjną. Jak wiemy w latach 90 były to zupełne początki tak prężnie teraz działającego biznesu. Jednakże już w tedy z pełnym zaangażowaniem kolekcjonowałem nieliczne komputerowe magazyny stopniowo coraz bardziej dokształcając się w tej dziedzinie. Już przed rokiem 2000 złożyłem sam swój pierwszy komputer a następnie zacząłem interesować się tematyką budowy stron internetowych. Pierwszy prosty serwis www zbudowałem w wieku 14 lat kiedy jeszcze niewielki procent Polaków posiadał stałe łącze internetowe czy nawet prosty komputer stacjonarny. Gdy ukończyłem szkołę średnią postanowiłem działać jako freelancer oferując tworzenie stron, pomoc komputerową oraz naukę angielskiego. To automatycznie wymusiło na mnie zainteresowanie marketingiem internetowym.

Sam od podstaw rozpocząłem edukację w zakresie pozycjonowania stron internetowych oraz szeroko pojętego SEO ucząc się na żywym organizmie metodami prób i błędów. Ponadto intensywnie kształciłem się w tej dziedzinie odbywając kursy online, uczestnicząc w dyskusji na forach czy czytając odpowiednią literaturę. W większości przypadków edukacja ta odbywała się w języku angielskim ponieważ polskie SEO było bardzo ubogie i bardzo często nastawione na spamerskie techniki, których jestem przeciwnikiem. Biegła znajomość angielskiego okazała się tutaj niezwykle cenna. Już w trakcie studiów zdecydowałem się na otwarcie własnego biznesu, który sam promowałem. Jednocześnie służyłem pomocą znajomym i rodzinie w kwestiach budowy witryn internetowych i poprawnego marketingu internetowego. Po pewnym czasie zacząłem zatrudniać pracowników organizując dla nich szkolenia mające na celu przekazanie całej mojej wiedzy i doświadczenia oraz filozofii działania.

Koncepcja nauczania języka angielskiego w innym wymiarze

Naukę języka angielskiego rozpocząłem w wieku 7 lat. I od razu muszę przyznać, iż  nie byłem najlepszym uczniem. Powodem była oczywiście tradycyjna forma nauczania znana dobrze z polskich szkół, czyli ta naszpikowana dużą ilością teorii jaki i schematów nauki o języku a nie języka samego w sobie. Moje problemy językowe skłoniły rodziców do wykupienia indywidualnych korepetycji, które po pewnym czasie odwróciły wszystko do góry nogami. Zindywidualizowane podejście pozwoliło mi wreszcie zrozumieć to co mój szkolny nauczyciel nieudolnie próbował przekazać. Chociaż korepetycje nie odbiegały tak bardzo od tradycyjnego modelu nauczania to właśnie ich jednostkowych charakter pomógł mi w załapaniu działania języka angielskiego. Pomoc językowa w moim przypadku nie trwała długo bo zaledwie 6 miesięcy po których już nigdy nie potrzebowałem dodatkowej pomocy. Niestety zajęcia w szkole zawsze były nudne i niezależnie od poziomu wręcz takie same. Nic tylko teoria, wkuwanie słówek, teoria, gramatyka, słówka i ćwiczenia i tak w kółko. Ponieważ byłem solidnym uczniem zawsze uczyłem się tego co dyktował mój nauczyciel. Widziałem jednak, że brakuje tutaj wielu istotnych rzeczy powiązanych z językiem czyli słuchania i mówienia. To skłoniło mnie do indywidualnej dodatkowej pracy nad angielskim, która była możliwa między innymi dzięki internetowi.

Tak oto stałem się również samoukiem języka angielskiego. Bywało tak, iż więcej nauczyłem się indywidualnie w domu niż w szkole głównie za przyczyną mojego naturalnego podejścia do nauki. Nagle zacząłem lepiej mówić, rozumieć i swobodnie się komunikować. Angielski stał się moją kolejną pasją po informatyce. Postanowiłem zatem studiować filologię angielską aby w przyszłości móc nauczać ludzi. Trafiłem na uczelnię, która w tamtym czasie jeszcze dużo wymagała i potrafiła przesiać około 80% studentów. Uczyć jak widać trzeba było się dużo. Niestety gorzej wyglądała sprawa tego jak należy nauczać – ale to norma dla wszystkich szkół, które produkują nowych nauczycieli. Jak zwykle ogrom teorii i ćwiczeń, które okazują się mało efektywne. W tedy to stwierdziłem, że języka angielskiego i każdego innego jesteśmy w stanie uczyć się tak jak dzieci. Rozpocząłem więc intensywne poszukiwania odpowiednich metod i ludzi, którzy mieli podobne zdanie do mojego. Jak się okazało znów internet dał mi odpowiedź.

Z moimi uczniami, których nauczałem indywidualnie i którym zależało na jak najszybszym mówieniu i opanowaniu języka przeprowadziłem operacje na żywym organizmie stosując jak najbardziej naturalne znane metody nauczania języka angielskiego z wprowadzonymi przeze mnie modyfikacjami. Byłem zaskoczony rezultatami, kiedy to osoby uczące się angielskiego od podstaw zaczynały mówić po angielsku już po pierwszym miesiącu nauki. To skłoniło mnie do rozbudowy mojej wizji nauczania języków obcych i zatrudnienia lektorów, których następnie szkoliłem na swój własny sposób. Co więcej jako jedna z pierwszych osób w Polsce wprowadziłem na rynek naukę języka angielskiego przez Skype, która przynosi znakomite efekty i możliwości edukacji na odległość.

Prawdziwy biznes wywodzi się z pasji

Cała ta historia  zaprezentowana powyżej uzasadnia dlaczego Gm Best Solutions trudni się tematyką budowy stron połączonej z marketingiem internetowym jak i nauką języka angielskiego. Te dwa zagadnienia bowiem nie są przypadkowym wyborem lecz rezultatem wielu lat zainteresowań i pasji, które teraz pozwalają oferować wybrane usługi zawsze ściśle dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań klientów. Tutaj nic nie wynikło z przypadku ani z przymusu. Warto o tym pamiętać rozpoczynając z nami współpracę. Nasza historia ma również istotny wpływ na naszą misję, której realizacja jest naszym nadrzędnym celem.